Мова

 

23 квітня  - Міжнародний день книги

    Найбільше диво на світі - це книга. Тільки подумай: ти читаєш про країну, в якій ніколи не був, і ніби сам опиняєшся в цій незнаній країні. Розгортаєш книжку про рицарів, які жили колись давно, декілька століть тому, - й ось вони перед тобою; чується передзвін шабель, іржання бойових коней... Ти ніби стаєш незримим учасником усіх подій, якимось дивом опинившись у минулому або майбутньому, мандруючи сторінками фантастичних творів, відкриваючи неземні світи, невідкриті ще галактики.

    Найперша в історії людства книжка - це кам’яна книга наскельних зображень. А далі були книжки на бересті, глині, пергаменті, папері.

    Найдавнішою рукописною книгою, яка збереглася до наших днів, є Остромирове Євангеліє. Написане воно було в 1050-1057 роках дяком Григорієм. Саме на цій книзі Президенти України присягають українському народу при інавгурації.

    Виникнення книгодрукування у східно-слов’янських народів пов’язане з іменами трьох видатних першодрукарів - Швайпольда Фіоля, Франциска Скорини, Івана Федорова.