Святого Миколая

19 грудня - свято Миколая  

 
    До нас це свято прийшло у 1088-1089 роках, за часів князя Всеволода Ярославовича. З того часу  зимової ночі перед 19-м грудня, коли ви, дітки, міцно засинаєте, Миколай Чудотворець  у супроводі янголів спускається по срібній вервечці з неба на землю. Сивобородий, у довгій золотистій накидці, він заходить до кожної хати, де  є діти, і розкладає у черевички чи під подушку свої небесні гостинці: чемним і добрим  - гарні подарунки, а неслухняним - різочку. 
    На честь святого Миколая названо велику кількість  церков по всій Україні, складено дуже багато народних оповідок, легенд, пісень. Він живе у серцях мільйонів людей пам’яттю про свої добродійні вчинки, любов і щедре милосердя. Він - охоронець дітей, захисник усіх бідних і знедолених.
    
    Напередодні свята прочитай і запам’ятай молитву та чудові віршики :
 
Молитва
    Святий отче Миколаю, вірний Заступнику тих, хто до Тебе вдається і в Тебе просить помочі. Ти допомагав усім, хто до Тебе звертався, доможи і мені в усіх труднощах і потребах життя мого.Коли прийде хвиля, де сила моя заслаба, труднощі, що стають на дорозі життя мого, завеликі для мене, Ти, Угоднику Божий, подай мені помічну Твою руку і стань мені на охорону, як ставав завжди тим, що в труднощах і небезпеках пам’ятали про Тебе. Захисти мене й усіх людей від вогню й води, від голоду й пошести, від тяжкої хвороби і несподіваної смерті. Хорони мене через ціле моє життя, а особливо в страшну хвилину переходу з дочасного життя до вічності. Поблагослови мене Святительською Твоєю рукою, настав на стежку добру, запали в мені віру непохитну і моли Христа Бога, спастися душі моїй. Амінь
 
Лист до Чудотворця
    Святий отче, Миколай!
    Мою хату не минай!
    Подаруй мені потіху
    І торбину, повну сміху,
    І здоров’я для родини,
    Красну долю для Вкраїни! 
                                    ( В.Багірова)
    
 
 Лист до Миколая

Любий Отче Миколаю, 
Ти усе про мене знаєш.
З висоти небес спустися, 
Серця лагідно торкнися, 
Освяти його Любов’ю, 
Подаруй душі здоров’я.
Буду чемна і слухняна, 
Все робитиму старанно.
Хочу, Отче, як і Ти, 
Мир і Радість всім нести. (В.Паронова)