Цікавинки про книги і бібліотеки

У 267 році готи зруйнували Афіни і вбили багатьох жителів, але не стали спалювати книги.

 

Найбільша книга у світі знаходиться в одному з голландських музеїв Амстердама. Це - «Збірник морських правил». Висота книги більше зросту середньої дорослої людини, ширина - 1 метр, товщина - близько півметра. А самою маленькою книгою є видання дитячої казки «Старий король Коул». Її розмір - один квадратний міліметр. Вона була видана у 1985 р. тиражем у 85 прим.

 

Найважчою у світі книгою вважається географічний атлас, що зберігається в Британському музеї в Лондоні. Він має у висоту більше одного метра і важить 320 кг.

 

Найдорожчою у світі книгою нині вважається «Біблія» Гутенберга, що була видана у 1455 р. У 1926 р. за один з таких примірників було сплачено 350 тис. доларів. У даний час він зберігається у Бібліотеці Конгресу США.

 

Дванадцять найменших книг світу вміщаються в одній столовій ложці. Серед них є мініатюрне видання Корану, словник англійської мови на 12 000 слів і Конституція Франції.

 

Незвичайні книжкові лавки

    Найближчим часом у парках Лондона з'являться 50 незвичайних лавок, що мають форму розкритої книги з кольоровими зображеннями, сюжети яких запозичені з класичної літератури. Серед персонажів - Пітер Пен, Мауглі, Шерлок Холмс, Джеймс Бонд та ін. Відпочити на цих яскравих лавочках будуть раді не тільки діти, а й дорослі.

    Ідея цього вуличного арт-проекту народилася у представників Національного фонду грамотності Великобританії з метою залучення уваги до читання. Учасники покладають велику надію на результати даного проекту і сподіваються, що незвичайні лавки-книги з яскравими  ілюстраціями зможуть привернути увагу мешканців та гостей міста та пробудити в них любов до літератури.

Білосніжна бібліотека booknazy.blogspot.com/2014/07/blog-post.html