30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

26.09.2018 14:05

 


 
Премудросте земна, бібліотеко!
Віват тобі, хранителько свята!
До тебе йдуть і зблизька, і здалека,
Щоб почерпнуть від тебе лиш добра.
Вклоняюсь низько до твоїх порогів
Моя відрадо, тут життя моє,
Я серце залишаю тут своє...

         Є у вересні особливе свято  – Всеукраїнський день бібліотек.
    
   Сучасна бібліотека – це не просто книгозбірня, а й відкритий кожному безмежний інформаційний світ; це храм духовності, до якого завжди можна прийти не тільки в пошуках істини, а й за розрадою, прагненням досягти душевної рівноваги. Для більшості людей бібліотеки – це частина їхнього життя. Тому 30 вересня – це свято всіх причетних до закладів культури і освіти, для всіх, хто любить книгу.

           Кажуть, покажіть нам свої бібліотеки, і ми скажемо, що являє собою держава, у якій ви живете. Оскільки бібліотека – це точка опори, на якій будується простір культурного суспільства. У кожній країні в різні періоди бібліотеки виконували важливу духовну місію – бути дзеркалом і пам'яттю народу, держави.

  Історія бібліотек невіддільна від історії України. Бібліотеки Ярослава Мудрого і Острозької колегії, Києво-Могилянської академії і Києво-Печерської Лаври, церковні та світські, приватні та публічні, університетські та земські, – сотні книгозбірень завжди були підмурками нашої національної духовності.

    Бібліотеки як скарбниці знань та інформації активно впливають на процеси розвитку економіки, науки, освіти, культури. Забезпечення вільного доступу до інформації та реалізації права людини на її одержання проголошуються однією з найголовніших функцій цих закладів у Законі України «Про бібліотеки і бібліотечну справу».
      Святкування Всеукраїнського дня бібліотек збігається з Днем Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.
В народі кажуть:"Коли є віра - з’являється надія, коли є надія - народжується любов, коли є любов - можливе диво!".                

     Тож нехай наші бібліотеки не перестають дивувати своїх користувачів!

      Шановні бібліотекарі! Нехай увічнюються успіхом усі Ваші справи та починання! Нехай ніколи не зникають з Ваших облич усмішки, не вичерпується творчий потенціал, множаться гаразди у Ваших домівках.

    Вітаємо зі святом усіх користувачів бібліотеки, відданих її друзів, дарителів книг, усіх, хто підтримує її гарним словом і добрими справами. Нехай Ваші серця завжди будуть наповнені високими почуттями. Міцного здоров'я Вам, особистого щастя, творчого натхнення, добра, миру та благополуччя.

 

—————

Назад