мандрівка книжковим містом

Мандрівка книжковим містом (для дошкільнят та першокласників)

         Діти ! Сьогодні ви вперше завітали до дитячої бібліотеки. Що ж означає слово «бібліотека»? Подумайте , яке слово вам нагадує «бібліотека»? Так, Біблія. Всі ми знаємо найвідомішу книгу «Біблія». Біблія означає - книга. А бібліотека – це приміщення, де зберігаються книги. Бібліотека дуже схожа на невеличке затишне місто, поділене на окремі вулиці та провулки, з високими будинками, прикрашеними яскравими вітринами та рекламами. А тепер я запрошую вас в подорож чарівними вулицями нашого книжкового містечка.

            Перша з них має назву «Читальний зал». Тут буває в будні дуже тихо, а в свята – шумно і весело. В будні тут  читачі працюють з книгами, які додому не видаються. В святкові дні тут проводяться пізнавальні, розважальні, ігрові, музичні та інші тематичні заходи.

            З «Читального залу» ми можемо попасти на вулицю, яка називається «Відділом обслуговування читачів 5-9 класів». Тут також обслуговується юнацтво, студенти коледжів та вузів.

            А далі вулиця, яку люблять відвідувачі наймолодшого віку – це відділ «Сімейного читання». Тут обслуговуються дошкільнята, учні 1-4 класів, їх батьки та вчителі. Давайте  ми разом з вами зазирнемо сюди.

            Тут ви бачите високі споруди, які ваблять до себе іграшками, книгами, поробками, картинками…  Це книжкові стелажі. На кожному з них по шість поличок, на яких розмістились книги різної тематики.

            Праворуч від нас  територія для малюків та їх батьків. Тут є література, яка допоможе діткам навчитись читати, рахувати, думати. Також можна знайти поради як вирости здоровими, чемними, розумними, всебічно розвинутими. 

            А ось ліворуч від вас українознавчий куточок. Прочитайте, що написано  вгорі ? ( Діти читають: «Всім серцем люблю Україну свою»).  Це - книжкова виставка, яка популяризує книги про Україну . Бачите, книжки тут яскраві, в них багато ілюстрацій, здається ніби кожна книжечка посміхається і говорить: «Прочитай мене, будь ласка, я дуже багато цікавого тобі розповім». На кожній поличці зібрані книги на одну тему. Прочитайте їх назви, (діти по черзі читають рубрики виставки). З назви «Державні символи України» ми можемо дізнатися, що на цій поличці зібрані книги, в яких йдеться про гімн, прапор, герб - символи нашої держави. А як ви думаєте, про що розповідається в книгах  цієї полички з назвою «Співай, прекрасна наша мово»? (діти відповідають).

            Далі у цій залі розміщена література для школярів, які уже добре читають. Тут велика кількість казок, тематичних збірників, художніх творів   письменників українських та зарубіжних. Назвіть, кого з українських письменників ви знаєте? Ось тут розташувались книги, написані  М.Коцюбинським, Л.Українкою, Т.Шевченком, О.Пушкіним, Г.Х.Андерсеном.

            Окремі стелажі містять книги, які знають усе про все. Це дитячі енциклопедії, книги з різних галузей знань: природа, техніка, історія, мистецтво та інші. (Бібліотекар показує книги з тематичних поличок).

            Подивіться уважно на верхній лівий кутик обкладинки книжки. Ви бачите декілька цифр і літер. Це адреса книжки. І кожна книжечка стоїть строго на своєму місці згідно цієї адреси, чекає на свого читача. Як ви після школи кожного дня приходите додому, так і книжка, коли її прочитають, за допомогою бібліотекаря  знову вертається, згідно адреси на те саме місце, звідки її брали. Отже в бібліотеці  книжки не можна переставляти, бо вони тоді заблукають. Запам’ятайте, це одне з головних правил бібліотеки: не переставляти книги на полицях.

            Діти! Як дбайлива матуся вдягає дочку чи синочка в найкращу сукню чи костюм, зав’язує бантики, чистить черевички, так і письменники і художники, створюючи книжки для вас, малята, вклали багато праці, творчості, любові. Чи подобаються вам ці книжки? Які книжки є у вас дома? Де вони зберігаються?

            А тепер ви отримаєте бібліотечні книги на свій формуляр і через 14 днів обов’язково їх повернете назад до бібліотеки. Записують і повертають книги на абонементі.

            А тепер давайте прочитаємо правила користування бібліотечними книгами. Щоб ви їх не забували у нас оформлено спеціальний великий плакат (Діти по черзі читають пункти плакату). Обіцяєте виконувати ці правила?

               До нової зустрічі.