Проекти, програми

Соціокультурний проект "ВСЯ УКРАЇНА ЧИТАЄ ДІТЯМ"

Національний проект “Україна читає дітям”

    В останні роки все частіше звучить ствердження, що йде спад читацької активності, особливо серед дітей. Підстав для цього більше ніж достатньо, так само, як і причин. І якщо говорити про дитячі бібліотеки, то причини ці відомі. Не завжди цікавими є для дітей твори, що вивчаються за шкільною програмою, духовні цінності подекуди замінені на матеріальні. Не сприяє читанню і тематика сучасної дитячої літератури. Страшилки, фентезі, містика і інше «чтиво» можуть зацікавити на деякий час, але така література не розвиває дитину інтелектуально і духовно. Тому перед дитячими бібліотеками стоїть неабияке завдання – підняти престиж читання, повернути книгу в сім`ю, зробити її цікавою і необхідною.

    Сьогодні вже діють національні програми читання в багатьох країнах світу. До вирішення цієї проблеми долучаються міжнародні організації. В Україні у 2009 році Міністерством культури і туризму України підготовлено проект Державної цільової програми підтримки та розвитку читання на період до 2015 року, спрямованої на підвищення культури читання, рівня знань та інформаційної грамотності юних громадян, формування у них потреби у читанні, як творчому процесі, зацікавленості у користуванні друкованою та електронною книгою як джерелом знань. У рамках цієї програми Національна бібліотека України для дітей та газета «Комсомольская правда в Украине», за підтримки Міністерства культури і туризму України, розпочинають національний проект «Україна читає дітям», метою якого є підняття престижу книги і читання як важливого чинника у формуванні молодої генерації українського народу із сучасним світобаченням. 

    Головна ідея проекту полягає в тому, що публічні люди – відомі актори, співаки, спортсмени, політики, письменники, видавці, журналісти, представники різних гілок влади – будуть спілкуватися з читачами, розповідати їм про роль книги у своєму житті і в становленні їх як особистостей, фахівців, ділитимуться спогадами та враженнями від твору або героя, які вплинули на їхній життєвий вибір, читатимуть вголос .

    Районна бібліотека для дітей, як координатор Національного проекту «Україна читає дітям» на районному рівні, запрошує всіх долучитися до участі у цьому Проекті!